TRENDE

Tur Hakkında

Sahil yolundan eşsiz Akdeniz manzarası eşliğinde turun başlangıç noktası olan Demre ilçesinde bağlı Çayağzı ya da Üçağız limanına ulaşılır. Limanda bölgeye has ahşap teknelere binilerek 1- 1:30 saatlik bir yolculuk ile antik batık şehri Tekneden izleme imkanı olacaktır. Kazı yapılmadığı için tarihini tam olarak bilmediğimiz bu adanın her tarafı kalıntılarla doludur. Tersane Koyu'na göre sağ tarafta denize batmış dükkânlar ile sol tarafta batık şehrin su içindeki kalıntıları görülebilir. Kıyıyı takip ettiğimizde, evlerin yarısının sulara gömüldüğünü ve merdivenlerin denize indiğini görebilmek hala mümkündür.Hava ve denizin yüzmeye elverişli olduğu durumlarda yüzme molası verilmektedir. Tekne gezintisinin ardından Myra Antik Şehri ve Noel Baba Kilisesi sonraki durağımız olacaktır.

Demre ilçesinde bulunan Myra Antik Kenti özellikle Likya dönemi Kaya Mezarları ve Roma Dönemi Tiyatrosu ile ünlüdür. Kaya mezarları, yazılı kitabeler ve sikkeler, Myra'nın en azından MÖ 5. yüzyıldan itibaren varlığını sürdürdüğünü gösterir. Myra, Bizans döneminde idari yönden olduğu kadar dini yönden de önde gelen şehirlerden biriydi. Ününü Aziz Nikolas(Noel Baba) 'ın MS 4. yüzyılda şehrin piskoposu olmasına ve ölümünden sonra Aziz mertebesine ulaşıp adına kilise yapılmasına borçludur. MS 6. yüzyılda inşa edilen kilise bir ibadethane olmasının yanında, Aziz Nikola(Noel Baba)’nın lahdinin de burada bulunması ile ayrı bir önem kazanır. Son yıllarda Fresklerde yapılmış olan tadilatlar sonrası İkona Sanatının en önemli örnekleri burada sergilemektedir.

Rezervasyon Yap

Tur Detayları

 • Hareket

  08:00
 • Dönüş

  18:00
 • Özel Tur
  (1-2 Kişi)

  375 €
 • Özel Tur
  (3-5 Kişi)

  425 €
 • Özel Tur
  (6-8 Kişi)

  75 € Kişi Başı

Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım

 • Örenyeri Girişleri

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TurAntalya Facebook
TurAntalya Tweeter

TurAntalya.Com 2011
Copyright © 1997-2011 Matrix Travel Solutions. Tüm hakları saklıdır.
Burhanettin Onat cad. Atiye Akdemir Apt. No:79 / 1A Antalya - Türkiye / Tel : +90 242 322 71 00 - Fax: +90 242 322 30 90