TRENDE

Tur Hakkında

Rafting Turu sabah Köprülü Milli Parkı bölgesinin ilginç jeolojik yapısı ve Köprülü Irmağı’nın kristal berraklığındaki sularına ulaşılarak başlar. Konusunda uzman rafting hocaları katılımcıları güvenlik kuralları ve ekipmanlar hakkında bilgilendirir. Rafting için kano ya da zodyak bot tercih edilebilir. Kanolar daha aktif bir Rafting imkanı sağlamaktadır. Zodyaklar tecrübeli bir rafting rehberi eşliğinde 8-10 kişilik gruplar halinde hareket etmektedir. Herhangi bir tecrübe gerektirmeyen rafting turu eğlenceli geçen birkaç saatin ardından ırmak kenarında öğlen yemeği ile noktalanır.

Rafting programının akışı ;

*Alınan ekipmanlar ile birlikte (kask, can yeleği v.b) rafting turunun başlayacağı noktaya ulaşılır.
* İlk etap 7 km uzunluğunda ve değişik parkurlardan oluşur. Bunlar sırası ile İlk Şok, Yarım Ay, Canavar Ağzı ve Melekler Şelalesi’dir. Bu parkurlar geçilirken botlar üzerinde değişik animasyonlar ile tur daha eğlenceli hale gelir.
* İlk etaptan sonra botlar karaya çekilerek tekrar enerji depolamak için mola verilir. Burada isteyenler Botsuz Body Rafting yapabilir. Tehlikesiz bir aktivite olan Body Rafting de ziyaretçiler. üzerlerindeki can yelekleri ile su içinde ilerleyebilirler.
* İkinci etap yine değişik parkurlardan oluşan Çamaşır Makinesi, Roulette, Bugy Bugy ve Şeytan Çukuru’ndan oluşur. İlk etapta olduğu gibi animasyon ve oyunlar ile bu etapta da devam eder.

Etaplar tamamladıktan sonra başlangıç noktası olan rafting istasyonuna ulaşılır. Burada soyunma kabinleri, sıcak su duşları ve tuvalet bulunmaktadır. Köprülü Kanyon Irmağı’nın harika manzarası eşliğinde açık büfe öğle yemeği ziyaretçilere sunulur. Yemek esnasında rafting turu süresince çekilmiş olan fotoğraflar ve videolar yayınlanır. İstenilmesi durumunda fotoğraf ve videolar satın alınabilir.

Rezervasyon Yap

Tur Detayları

 • Hareket

  08:30
 • Dönüş

  17:00
 • Regular

  25 € Kişi Başı

Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım

 • Örenyeri Girişleri

 • Öğle Yemeği

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TurAntalya Facebook
TurAntalya Tweeter

TurAntalya.Com 2011
Copyright © 1997-2011 Matrix Travel Solutions. Tüm hakları saklıdır.
Burhanettin Onat cad. Atiye Akdemir Apt. No:79 / 1A Antalya - Türkiye / Tel : +90 242 322 71 00 - Fax: +90 242 322 30 90