TRENDE

Tur Hakkında

Tarih ve Kültür severler için Perge, Aspendos ve Kurşunlu Şelalesi Turu zihinlerde unutulmaz anılar bırakacaktır.

Perge; Pamfilya bölgesinin geniş bir alana yayılmış Roma İmparatorluğuna bağlı bir bölgesi idi. Antik Yunan, Roma ve Bizans kültürlerinin harmanlandığı şehir olarak bilinir. Anadolu’nun en iyi korunmuş Roma Hamamları, Agorası, Sütunlu Caddesi, Anıtsal Çeşmesi ve 12 bin kişilik muhteşem Stadyumu ile tarihe ışık tutmaktadır.

Aspendos Tiyatrosu, antik dünyadan günümüze kadar gelen en iyi korunmuş Roma Tiyatrosu'dur. M.S 2. yüzyıl dan kalma Tiyatronun kapasitesi 15.000 kişilikti. Dönemin en önemli gladyatör dövüşlerinin sergilendiği yapı, günümüzde yaz aylarında T.C Kültür Bakanlığı çerçevesinde hazırlanmış Opera ve Bale gösterilerine hizmet etmektedir. Aynı dönemde Aspendos Şehri’ne su taşımak için yapılmış, mühendislik harikası olan Su Kemerleri hemen Tiyatro’nun arkasında bulunmaktadır ve burada gerçekleştireceğimiz fotoğraf molasından sonra Kurşunlu Şelalesi son ziyaret yerimiz olacaktır.

Kurşunlu Şelalesi, kendine has yüzlerce çeşit bitki örtüsü ve 18 metre yüksekliğindeki Şelalesi ile aynı zamanda milli parktır. Burada küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır. Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde yer alır ve bu alan 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılmıştır. Şelale ve Piknik alanı içinde; manzara seyir terasları, çocuk parkı, restaurant, otopark, gezinti patikaları, içme suyu ve tuvalet bulunmaktadır.

Rezervasyon Yap

Tur Detayları

 • Hareket

  10:00
 • Dönüş

  17:00
 • Özel Tur
  (1-2 Kişi)

  250 €
 • Özel Tur
  (3-5 Kişi)

  300 €
 • Özel Tur
  (6-8 Kişi)

  55 € Kişi Başı

Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım

 • Örenyeri Girişleri

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TurAntalya Facebook
TurAntalya Tweeter

TurAntalya.Com 2011
Copyright © 1997-2011 Matrix Travel Solutions. Tüm hakları saklıdır.
Burhanettin Onat cad. Atiye Akdemir Apt. No:79 / 1A Antalya - Türkiye / Tel : +90 242 322 71 00 - Fax: +90 242 322 30 90