TRENDE

Tur Hakkında

1. Gün – Sabah otelden ayrıldıktan sonra Toros dağlarında 1.825 metre rakıma kadar ulaşarak Konya istikametine yol alıyoruz. Konya ya ulaşmamız la birlikte önemli ziyaretlerimizden biri olan Mevlana müzesini geziyoruz. 13. yüzyılda bir Dergâh olarak kurulmuş olan Mevlana müzesi bilim, felsefe ve din merkezi idi. Aynı zamanda Mevlana soyundan gelen ve zamanın önemli kişilerinin defin edildiği bir yapı olmasının yanı sıra mutfak, kütüphane, çilehane, mescit ve semahane bölümleri ziyaret programımızın çerçevesindedir. Akşam, sonraki 2 gece için konaklayacağımız, Kapadokya bölgesindeki Otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün – Kapadokya bölgesi Hasan Dağı ve Erciyes dağının milyonlarca yıl önceki püskürtmelerinden oluşmuş olan bir doğa harikasıdır. Küllerin ve lavların soğuması sonrasında yağmur ve rüzgâr erozyonu neticesinde farklı bir doğal yapı meydana gelerek inanılmaz bir görüntü oluşturmaktadır. Bugüne bölgenin en ilginç yapılarından bir tane olan Kaymaklı yeraltı şehrini geziyoruz. Döneminde bölgeye bir saldırı olması durumunda insanların saklandığı ve aylarca tüm ihtiyaçlarını karşıladıkları Kaymaklı yer altı şehri örneklerden bir tanesidir. Hıristiyanlık döneminden kalma Göreme açıkhava müzesini gezerek zamanın İkona sanatçılarının yaptığı bin yıllık freskleri göreceğiz.  Paşabağı bölgenin en ilginç oluşumlarının meydana geldiği bir yerdir. Peribacası olarak bilinen bu formasyonlar Tüf ve Bazalt katmanlarından oluşmaktadır. Uçhisar kalesi ne giderken Göreme vadisine kuşbakışı hakim bir noktada Fotoğraf molamız muhakkak. Yüksek konumu itibari ile dönemin askeri kışlası olan Uçhisar kalesini geziyoruz. Derbent vadisinde erozyonun oluşturduğu farklı figürler hayal gücümüzün sınırlarını kaldırır nitelikte. Avanos çömlekçiliğin binlerce yıllık geçmişine tanıklık etmektedir. Çömlek atölyesinde usta ellerle hazırlanan gereçleri görürken kendimizde bir eser yaratmak için fırsat bulacağız. Otelimize döndükten sonra akşam Kapadokya bölgesine has Kaya Restoranında unutulmaz bir eğlenceye katılma şansımız var (Opsiyonel).

3. Gün -  Sabah otelimizden çıkarak Kapadokya bölgesine veda ediyoruz. Dönüş yolumuzda Sultanhanı Kervansarayını ziyaret ediyoruz. Selçuklu kervansaraylarının en büyüğü ve en güzelidir. I. Alaeddin Keykubat tarafından 1229 yılında yaptırılmıştır, bir yangından sonra 1278'de onarılarak genişletilmiştir. Mimarı Muhammed bin Havlan el-Dimışki'dir. 50x110 m.ebatında bir plan üzerine yapılmıştır. Yazlık ve kışlık olmak üzere iki bölümdür. Taçkapısının eşsiz bezemeleriyle ünlüdür. Bu ziyaretimizden sonra Konya üzerinden Toros dağlarına ulaşarak aralıklarla vereceğimiz ihtiyaç yada fotoğraf molaları ile otellerimize yol alıyoruz.
Rezervasyon Yap

Tur Detayları

 • Hareket

  07:00
 • Dönüş

  19:00
 • Özel Tur
  (1-2 Kişi)

  1300 €
 • Özel Tur
  (3-5 Kişi)

  1600 €
 • Özel Tur
  (6-8 Kişi)

  300 € Kişi Başı
 • Regular

  190 € Kişi Başı

Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım

 • Örenyeri Girişleri

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 • 2 gece 4* Yarım Pasiyon Konakl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TurAntalya Facebook
TurAntalya Tweeter

TurAntalya.Com 2011
Copyright © 1997-2011 Matrix Travel Solutions. Tüm hakları saklıdır.
Burhanettin Onat cad. Atiye Akdemir Apt. No:79 / 1A Antalya - Türkiye / Tel : +90 242 322 71 00 - Fax: +90 242 322 30 90